E-Ticaret Satışlarınızı Arttırmanın Yolları

E-ticaret sitesi sahipleri tıklama başına ödeme yapılan reklam modeli ile çalışan siteler ile çalışıyor . Bu tarz reklamlara bağlı kalınarak satışlarına devam eden eticaret siteleri organik ziyaretçilerin önemini göz ardı ediyorlar . Tıklama başına ödeme yapılarak sitelere gelen müşteriler reklam bütçeniz bittiği anda yok olur dolayısı ile e-ticaret sitenize tek bir müşteri dahi girmez bundan dolayı  organik çalışmalara olabildiği kadar önem verilmeli . Sonuç olarak tıklama başına gelen ziyaretçilere kesinlikle güvenmemeniz gerekir .

İçerik Stratejisi Geliştirin

E-Ticaret sitenizde sürekli olarak tekrarlanan içerikler arama motorları tarafından nefret ile karşılanan bir durumdur . Birçok eticaret sitesi sadece bu yüzden google ve diğer arama motorlarının filtresine takılır . Ürün açıklamalarını tedarikçi firmanın verdiği şekilde kullanmak yerine kendinize göre düzenledikten sonra kullanmanız ve ayrıca görselleri de aynı şekilde özgün görseller kullanmanız aynı ürünü satan diğer sitelere göre bir adım öne geçmenize sebep olacaktır. 


Resimleri Optimize Edin

Ürünlere ekleyeceğiniz resimlerin dosya boyutlarını resimlerin kalitesini bozmadan optimize ederek küçültebilirsiniz bunu yapmak için basit programlar olduğu gibi PhotoShop tarzı profesyonel programlar da kullanabilirsiniz . Ayrıca ürün resimlerini yüklemeden önce  üzerine sağ tıklayarak özellikler/Ayrıntılar kısmındaki boş alanları doldurarak arama motorlarının kolaylıkla tanımlayabilmesini sağlayabilirsiniz . 


Her Sayfa İçin Farklı Meta Etiketleri Kullanılmalı

Her ürüne kopyala yapıştır yaparak açıklama yazmaktan kaçının. Ürün etiketlerini girerken ilk etiketin en önemli etiket olmasına ve bu ilk etiketin aynı zamanda ürün isminde ve açıklamasındaki ilk paragrafta geçtiğinden emin olun . Çok fazla etiket girmeniz o ürünün daha çok satılacağına yada arama motorlarında daha çok çıkmasına neden olmaz zira bu tam ters teper . Bu yüzden en fazla 3-5 adet etiketi geçmeyin . Her ürün için en az 5-6 satır açıklama  ve ürün özelliklerini açıklama kısmını altına yazın . 


Ürünlere Yorum Yaptırın 

Yeni açılan e-ticaret sitelerinde ürünlerin ziyaretçileri az olacağı gibi yorum yapanda pek olmaz bu durum kısa süre sonra değişecektir fakat bu zaman sürecini atlatmak adına kendiniz kullanıcılar açarak ürünlere günlük olarak belli oranlarda yorum yazabilirsiniz böylelikle ürünlerin sayfaları aktif olacak ve devamlı yeni ve özgün içerikler eklenecektir . Yapacağınız yorumları en az 1-2 satır yapmaya özel gösterin , tek kelimelik yorumlar işe yaramayacağı gibi ürün sayfasında fazladan kalabalıkta yapacaktır .


Alt Kategorileri Abartmayın 

Ürün kategorilerinizi açmaya başladığınızda abartmayın , alt alta ne kadar kategori açarsanız bu ürünlerinize müşterileriniz tarafından ulaşılabilirliğini azaltacak ve bulunabilirliği de düşecektir .Alt kategorilerin çoğalması aynı zamanda arama motorları üzerindeki kalite puanınızı da düşürecek ve o kategorideki ürünlerin organik ziyaretçi akınını düşürecektir . 


Müşterilerinizi yönlendirin 

Ana sayfanızın olabildiği kadar aktif tutun ve devamlı olarak ana sayfadan alt sayfalara yönlendirme yapın . Bu şekilde alt sayfalarında aktifliğini arttıracaksınız . Kampanya resimleri ve ana slaytınız da yapacağınız kampanyaların tanıtımlarını yapabilir ayrıca günlük saatlik ve haftalık olarak farklı ürünler için yapacağınız indirimlerin tanıtım görsellerini ekleyebilirsiniz bu sitenize giren müşterileri ateşleyecektir .