E-Ticaret Siteniz İçin Seo Teknikleri

E-Ticaret sitenizin ve eklediğini her ürünün arama motorlarında ve özellikle Google'da daha iyi görüntülenmesi ve üst sıralara çıkması için Seo çalışması yapmanız şart. E-Ticaret sitenize seo çalışması yapmaya başladığınızda organik olarak sitenize gelen trafik artacak ve bunun sonucunda sektörünüze yön veren arama kelimelerinde üst sıralara çıkmaya başladığınız gibi reklam giderleriniz düşerken, satışlarınızda yukarı yönlü büyük bir ivmeye şahit olacaksınız. Bu makalemizde sizlere ileri seviye e-ticaret Seo tekniklerinden bir kaçını anlatmaya çalışacağız.


Sosyal Ürün Açıklamaları

Ürün açıklamalarını kesinlikle kopyala yapıştır yapmayın ve belli bir kalıp halinde tablolardan oluşan bir ürün açıklaması alışkanlığını bırakın. Ürün açıklamalarında video ve görsel içeriklerin yanı sıra daha çok köşe yazısı gibi samimi girişler yapın. Müşterileriniz ile konuşur gibi açıklamalar oluşturun. 


Sosyal Medya Yayıncılarına Test Ürünü Gönderin 


Sektörünüz ile ilgili blog yazarlarını , YouTube kanallarına ve diğer sosyal medya yayıncıları ile anlaşarak ürünlerinizi gönderip test etmelerini isteyebilirsiniz. Bu tür yayıncılar yaptıkları testler sonucunda yorumlarını kendi blog sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında yayınlayarak sizin e-ticaret sitenize organik trafik sağlarlar.


Yeni Ürünler İçin Blog Sayfanızda İçerik Oluşturun

E-Ticaret siteniz içinde kesinlikle bir blog sayfanız olması gerekiyor bu konuda zaten daha önceki yazılarımızda ayrıntılı bilgi vermiştik. Yeni bir ürün eklediğinizde eklediğiniz ürün inceden inceye tanıtan fikirler veren ve daha ayrıntıya giren bir içerik oluşturun. Ürün sayfasında olmayan görselleri kullanın eğer mümkünse kullanıcılardan gelen görselleri içeriğimize dahil ederek kullanıcı yorumları ile beraber bir içerik oluşturun . 


Uzun Anahtar Kelimeler Kullanın

Uzun anahtar kelimeler kısa olanlara göre daha az etkili olsa da hedefe yönelik seo çalışması sağlar . Arama motorları algoritmalarındaki güncellemelerden e-ticaret sitenizin etkilenmeden çıkmasını sağlar. Kısa anahtar kelimeler daha geniş eşleşme yaparlar ve bu kelimelerden trafik almak uzun periyotlarda mümkün olmaktadır ama bu zaman periyotunu kısaltmanın en kolay yolu ise bu kelimeler ile ilgili tüm uzun anahtar kelimelerde üst sıralara çıkma olacaktır. ,,