E-Ticaret Sitenizdeki Satışları Arttırmanın Yolları


E-Ticaret sitelerinde ürün sayfaları önem seviye listesindeki zirvedir. Dolayısı ile bu sayfaların olabildiği kadar ince düzenlenmiş olması gerekir. Ürün tanıtım sayfaları sayfaya giren müşterilerin ürünü satın almasında en önemli sayfadır bu sebeple ürün sayfanızı iyi bir şekilde düzenlemeniz gerekir. 

Ürün Açıklama Bilgisi Hangi Sıra İle Olmalıdır ?

Eğer bir müşteriye ürün açıklama kısmında ürünü satamazsanız başka hiç bir yerde satamazsınız demektir.  E-Ticaret sitesine giren bir müşteri ilk olarak ürün ismi ile google yada sitenizin içindeki arama motoru ile ürünü bulur yani ürün ismi kısmını daha sayfaya girmeden zaten atlamıştır dolayısı ile ilk olarak ürün resimlerine bakar ürünü beğenir ama ürün ile ilgili bilgisi yok ise açıklama kısmına bakar ve ayrıntılı bilgi ve farklı görseller görmek ister . Eğer ürün açıklama bölümünde yeterli bilgiye ulaşırsa bundan sonraki yapacağı ilk şey ürünü sepete atmak ve satın almak olacaktır. 

Ürün açıklama kısmında ilk olarak ürünün teknik özelliklerine girmeyin ve ürün ile ilgili farlı bir görsel yada video ile giriş yapın sonrasında bu ürünü aldığında müşterinizi neler bekliyor bu ürün ile neler yapabilir gibi farklı senaryoları abartmadan ona gösterin sonrasında yine küçük görseller gösterin ve son olarak sırası ile ürünü satın aldığında paket içinden neler çıkacağının tam listesini ve son olarak ürün teknik özelliklerini yazın.  Bu teknik ile ürün satışlarınızın gözle görülür şekilde arttığını gözlemleyeceksiniz .