E-Ticaret Sitenizi Açarken Bilmeniz Gerekenler

İş yeri olan belli bir ürün yelpazesi olan ve bu ürünleri düzenli olarak tedarik edebilen tüm iş yeri sahipleri artık e-ticaret sitesi açmaya yöneliyorlar . Günümüzde E-Ticaret hacmi her gün gözle görülür derecede artmaya başlıyor ve erken davranan firmalar bu sektördeki pasta paylarını büyütüyorlar diğerleri içinde gün geçtikçe bu sektörde baş göstermek önemini arttırıyor artık bir e ticaret sitenizin olması bir kartınızın olması , telefon numaranızın olması kadar önemli ve gerekli hale geldi , eğer iş yeriniz de bir ürün satıyorsanız insanlar size e-ticaret sitenizin adresini soruyorlar ve diğer ürünlerinize evlerindeki bilgisayarlarından girip bakmak istiyorlar .

Bu iş için bir miktar yatırım yapmanız gerekecek 

TubiSoft sayesinden %80 oranında e-ticaret sektörüne geçerken harcayacağınız yatırım düşüyor bu sayede daha işin başında kazanmaya başlıyorsunuz , tüm e-ticaret alt yapısı ve teknik donanımı TubiSoft size sağlıyor . Alt yapı haricinde sanal pos , güvenlik sertifikaları gibi küçük birkaç harcamanı olacak ama korkmayın bunlar senede bir ödenecek rakamlar ve işe başladığınız ay ilk yapacağınız satışlar ile bu masrafları çıkarırsınız .

Ekip kurmanız gerekebilir 

Emin olan e-ticaret sitenizi açtığınız ilk bir iki ay içinde hiç bir ekibe ihtiyacınız olmasa da sonraki aylarda yavaş yavaş bir ekip kurmanız gerekecek bu şu anlama geliyor sabah açıp akşam kapattığınız iş yeriniz den çok satış yapacaksınız 7 / 24 satış yapan mağazanız için depocu ,tedarikçi ,ürün sorumlusu,eeditör, kargocu ve müşteri temsilcisi gibi elemanları ihtiyaç önceliğinize göre alacaksınız .

Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Konusunda Bilginiz Varmı ?

E-Ticaret sitenizi açtınız ürünlerinizi eklediniz tasarımlarınız çok iyi ürünleriniz piyasa ile aynı yada çok daha ucuz ve çok uygun kampanyalar düzenlediniz fakat eğer reklam yapmıyorsanız , seo çalışması yapmıyorsanız tüm bu yaptığınız çalışmalar boşa gidecek emin olabilirsiniz . E-Ticaret sitelerinin bel google reklamları ve diğer reklam mecralarıdır bu reklamlar sayesinde müşterilere ulaşır ve satış yapmaya başlarlar reklamlar bittiği anda siteniz kepenkleri kapanmış bir iş yeri gibidir tek bir kişi dahi siteye girip bir ürün almaz işte bu gibi durumlar için'de seo çalışması yapılır yani reklamlarınız bittiği zamanda belli miktarlarda satış olsun ve insanlar sizin sitenizi bulabilsin. Seo ( Search Engine Optimization ) arama motoru optimizasyonu ile arama motorlarında satışını yaptığjnız ürünlerin arama kelimelerinde üst sıralarda ve birinci sayfada çıkarsınız bu da size satış olarak geri döner . Tüm bu işleri bilmiyorsanız nasıl yapcağınız hakkında bilginiz yoksa bu büyük yükü sizden alıyoruz TubiSoft ile birlikte çalışan TubiSeo ekibimiz ile çalışarak reklam , pazarlama ve seo çalışmalarının tamamını bize yükleyebilirsiniz .