E-Ticaret Sitesinden Yurt Dışına Satışa Hazır mısınız ?

E-Ticaret firmanızı kısa sürede büyütmenin en kısa yollarından biri dünya çapında satış yapmaya başlamanız olacaktır. Yurt dışı satışlarına başladığınız andan itibaren şirketinizin büyüme sürecinde büyük bir ivme olacaktır.Yurt dışına satış yapmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bir kaç ayrıntı var ve onları sizinle buradan paylaşıyoruz en azından başlangıç için minimum bilmeniz gerekenleri hızlı şekilde öğrenmiş olacaksınız. 


Ödeme Yöntemleri

Satış yapmak istediğiniz ülkede kullanılan ödeme yöntemlerini iyi araştırıp en uygun ödeme yöntemlerini e-ticaret sitenizde aktif hale getirmelisiniz. Dünya çapında ödeme alabileceğiniz kredi kartı alt yapısının haricinde Paypal sistemi ve benzeri sistemlerde büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılmaktadır. 1


Sitenizin Global Seo Çalışmalarına Ağırlık Verin

Öncelikle e-ticaret sitenizin dil desteği olması gerekiyor bu sistem TubiSoft alt yapısında mevcut ve kolayca aktif hale getirebilirsiniz. Hedeflediğiniz ülkeler için özel seo çalışmaları yapmanız gerekiyor bu sayede reklam bütçenizi kısa sürede dengelemiş olursunuz ve satışlarınız yukarı doğru büyük bir ivme ile yükselişe geçer. 


Çoklu E-Ticaret Sitesi Açma Tekniği

E-Ticaret sitenize dil desteği eklemek kadar farlı bir dilde e-ticaret sitesi açmakta güzel bir yöntemdir . Böylece hedeflediğiniz ülkenin dilinde o ülkeye özel bir web sitesi açmış olursunuz bu ise potansiyel müşterilerinize büyük bir güven verecektir. Ayrıca farklı siteler açtığınızda farklı markalar kullanabilir yada tek bir marka çatısı altında buluşan farklı e-ticaret siteleri açabilirsiniz. 


Markanızı Ön Plana Çıkartmak İçin Çalışın 


Yurt dışına satış yaparken müşterilerinizin e ticaret sitenizde ve sattığınız ürünlerde ilk olarak arayacakları güvenilirlik ve markadır. Yurt dışına açıldığınız da sizi en çok yoracak ve zorlayacak olan marka algısı oluşturmak olacaktır bu yüzden ilk zamanlarda zorlansanız bile zaman içinde tüm taşlar yerine oturacaktır.


Kargo Zamanlaması Önemlidir 

Özellikle yurt dışı satışlarında müşterilerinizin en büyük endişeleri ürünlerin gelmemesi ve geç gelmesi olacaktır. Kargo firmanızı iyi seçmeli ve müşterilerinize kargo ulaşım zamanı konusunda net bilgi vermelisiniz. Kargo takip numarasını alır almaz müşterinize ulaştırmalı ve sistemi kullanmayı bildiğinden yani kargosunu takip edebildiğinden emin olmalısınız.


Farklı Zaman Dilimleri için Müşteri Hizmetleri


Türkiye'de gece iken satış yaptığınız ülkede gündüz ise bu sizin için gece mesaisi başlıyor demektir . Eğer gece gelen bir telefona cevap veremezseniz yada bunun için yeterli personeliniz yoksa bu satışlarınıza olumsuz anlamda yansıyacaktır. Tam tersi durum da olabilir yani Türkiye'de gündüz iken satış yaptığınız ülkede gece yarısı ise ve siz her hangi bir konu için müşterinizi aramanız gerekirse bu çok hoş bir durum olmaz dolayısı ile iki durum içinde satış yaptığınız ülkelerdeki yerel saat durumunu ve tatil günlerini takip etmeniz gerekir .