"Nasıl Yapılır" İçeriğini Kısa Yoldan Oluşturmak

E-ticaret sitelerinin iş güçlerini düşürecek ve işlerine en çok yarayacak içerik türlerinden biride "How to" yani "nasıl yaparım" sayfalarıdır .  Sattığınız ürünler yada hizmetler hakkında müşterilerinizi bilgilendirici içerikleri oluşturarak arama motorları üzerinde otorite sahibi olabilir ve müşterilerinize bir fayda sağlayabilirsiniz . 

Sayfanızda rehber içerik oluşturmadan önce ilgili ürün ve hizmet ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmanız  , diğer rakipleriniz bu konuda neler yapmış bilmeniz gerekir bu araştırmanın ardından rehber sayfanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz . 

6 Adımda Rehber Oluşturun 

  1. Tüm çözülmesi gereken sorunları bulun : Bir rehber içeriği için öncelikle ortada bir sorun olmalı dolayısı ile öncelikle sorunun ne olduğunu anlamanız ve bu sorunun yada sorunların çözümüne yönelik rehber oluşturmanız gerekiyor .

  2. Başlığa Karar Verin :  Sorunu yada sorunları bulduktan sonra çözüme yönelik vurucu başlıkları belirleyin . 

  3. Nasıl Yapıldığını Gösterin : Sorunların çözümlerini anlatırken görseller ve eğer varsa video içeriklerde kullanmaya bakın bu şekilde hem içeriğiniz zenginleşir hemde faydalanmak isteyen kullanıcılarınızın daha iyi anlamasını sağlarsınız .


  4.  Belirginleştirin :  Her bölüm arasına belli bir boşluk verin bu şekilde bir karmaşayı önleyeceğimiz gibi okuyanların daha iyi odaklanmasını sağlarsınız . 

  5. Giriş Bölümünü İyi Hazırlayın : Rehberinize girişte bu rehberin hangi konu ile alakalı olduğunu belirtin .  Giriş metninizde rehberinizi tanıtan vurucu kelimeler kullanmaya çalışın . Giriş yazınızı çok uzun tutmayın konu ile ilgili bilgi verip sonrasında rehberin devamını okumaya teşvik etmelisiniz .

  6. Yazım Hatalarının Kontrolünü Yapın : Hazırladığınız rehberdeki bilgilerin yazım hatalarını kontrol ederek düzeltmelisiniz . Ayrıca verdiğiniz bilgileri bir kez daha gözden geçirerek doğruluklarını kontrol etmeli eğer aradan yanlış bir bilgi ile karşılaşırsanız bu bilgiyi düzeltmelisiniz .