E-Ticaret Firmaları İçin Sosyal Medya Takvimi Oluşturma

Genel olarak yapılan hatalardan biride belli bir takvime bağlı olmadan gelişi güzel şekilde yönetilen sosyal medya hesaplarıdır genel olarak tüm e-ticaret firmaları bu hatayı yaparlar bu yüzden'de sosyal medya üzerinden tam olarak bir performans alamazlar . 

Sosyal medya için içerik takvimi oluşturduğunuzda ve bu takvime bağlı kaldığınızda uzun vadede yaptığınız tüm sosyal medya çalışmalarınızın karşılığını görmeye başlarsınız ayrıca aylık raporlamalar yaparken sosyal mecralardaki çalışmalarınızı daha rahat görebilirsiniz bu da bundan sonraki stratejinizi oluşturmanızda size yardımcı olacaktır . 

Günlük ve haftalık paylaşım sayınız ne olacak ?

Öncelikle sosyal medya hesaplarınızın listesini oluşturun ve hangi hesaptan günlük ve haftalık olarak kaç adet içerik paylaşacağınıza karar verin bu sizin takviminiz olsun ve işinizi kolaylaştırmak adına bu takvime bir hafta sonrasından başlayın ve o gün gelene kadar oluşturabildiğiniz kadar içerik arşivi yapın böylelikle son dakikaya kalmadan tüm içerikleriniz hazır olur , her zaman takvimin ilerisinde olun . 

İçerik türleri belirleyin

İçerik takvimi oluşturup günlük ve haftalık olarak kaç içerik paylaşacağınıza karar verdikten sonra bu içeriklerin türlerini belirleyerek başlayabilirsiniz . 

  • Kullanacağınız fotoğraflar
  • Fotoğraflarınızın formatı ve teması 
  • Ürün tanıtımları
  • Kampanya duyuruları
  • ilgi çekici konular 

ilk etapta konu ve içerik bulmak için bu listeyi kullanabilirsiniz zaman içinde bu liste kendi içinizde gelişecektir her zaman yeni fikirlere yer verin ve eski listeyi yeni fikirler ile güncelleyin . 


Bir önceki makalemizde sizlere " Instagram'ın Çıkardığı Yeni Algoritma İle E-Ticaret Firmaları Etkilenecek mi ? " konusunu anlatmıştık bu makalemizde bir miktar bağlantılı olan bu konuyu da gözden geçirmenizi tavsiye ederiz .