E-Ticaret Satışlarının İşinize Olumlu Etkileri Nelerdir ?

Tüm girişimciler satışlarını arttırmak ve başarı yolunda attıkları adımları koşar adım olarak atmak isterler . Gelişen teknoloji ile son dönemlerde fiziksel iş yeri olan tüm girişimcilerin E-Ticaret 'e atıldıklarını ve hemen hemen hepsininde başarılı olduğunu gözlemliyoruz .  

Açılan E-Ticare siteleri sayesinde girişimcilerin verdikleri hizmetleri yada satışını yaptıkları ürünleri dünyadaki bu ürün yada hizmete ihtiyacı olan tüm müşterilere 7 / 24 satış imkanı buluyorlar bu ise küresel girişimcilerin pazardaki etkinliklerini daha kolay  hale getiriyor . Peki e-ticaretin girişimcilere sunduğu olanaklar nelerdir ? bu konuyu aşağıda başlıklar halinde sizlere sunuyorum . 


  1. Ulaşılabilirlik : E-Ticaret yapana tüm girişimciler 7 gün 24 saat e-ticaret siteleri üzerinden satışa yapabilirler . Potansiyel müşteriler diledikleri zaman bu e-ticaret sitelerini ziyaret ederek alışveriş yapabilirler . 
  2. Pazar Yakınlık :Pazara yakın olmak her işletme sahibinin arzusudur . 
  3. Düşük Maliyetli Çözüm : Bir işletmenin gelişmesinde ve büyümesindeki en büyük engel ikinci mağazayı açmasıdır , fakat bu durum e-ticaret'te yok neden derseniz bir e-ticaret sitesi fiziksel olan 5 dükkana bedeldir . 
  4. Çift Yönlü İletişim : Bir e-ticaret sitesinden ürün alacak olan bir müşteri , işletme sahibi ile konuşmak isteyebilir bu da çift yönlü iletişimi gerektirir . Gerekli olduğu durumlarda müşletileriniz sizinle iletişime geçebilmesi gerekir . 
  5. Markalaşma ve Pazarlama Süreçleri : Markalaşma süreci e-ticaret sektörü ortaya çıktıktan sonra olabildiği kadar kısalmıştır . Dünyanın en büyük işletmelerini incelediğimiz zaman daha bir kaç yıl önce kurulmuş e-ticaret firmaları olduğunu görüyoruz . 
Bir önceki makalemizde sizlerle "Bir iş planı Nasıl Hazırlanır " konusunu ele almıştık  bu makalemizii okumadıysanız okumanızı tavsiye ederim .