E-Ticaret Siteleri İçin Video İçerik Türleri Nelerdir ?

E-Ticaret sitelerinde ürünlerin tanıtımları konusunda reklam verecek mecraların sınırlı ve her kes tarafından ulaşılabilir olması rekabet gücünü yükseltirken site sahiplerini farklı mecralarda reklam yapmaya itiyor . Video içerikler ile Facebook , youtube ve diğer mecralarda reklam yapmaya başlayan e-ticaret sitesi yöneticileri bu tür reklamlar ile geri dönüşün diğer reklamlara göre daha etkili olduğunu söylüyorlar . 

Video reklamları hem kullanıcılara bir değer katarken firmanızın markasının bilinirliğini de arttırıyor . Video içerikleri illa paralı reklam olarak düşünmemek gerekir ,  ürettiğimiz içerikleri web sitemizin sosyal medya hesaplarında paylaşarak çok büyük kitlelere tek kuruş ödemeden ulaşabiliriz .  

Bir ürünü fotoğraflardan çok daha iyi tanıtmanın yolu tabiki video içeriklerdir , insanlar fotolarda gördüğü ürünün videosunu da izlediğinde , hatta o ürünün kullanımını , kullananları ve özelliklerini video'da izlediğinde tam olarak satın almaya ikna olmuş oluyor  unutmayın satmak istediğiniz ürün ne kadar iyi olursa olsun eğer onu iyi tanıtamıyorsanız satamazsınız öylece elinizde kenarda köşede alıcısını bekler . 

Üretim Aşaması Videoları

E-Ticaret sitenizden sattığınız ürünü kendiniz imal ediyorsanız örneğin Kuyumcu , Tesbihçi , Halı üreticisi vs. gibi bir firmaysanız böyle bir durumda kullanıcılarınız ile sattığınız ürünün yapım aşamalarının ayrıntılı olarak düzenlenmiş bir videosunu paylaşabilirsiniz bu marka bilinirliği , ürün kalitenizin tanıtımı ve web siteniz açısından gayet faydalı olacaktır .

Kampanya Videoları Oluşturun

Özel günler yaklaştığında yapacağınız kampanyaları video içerikler ile destekleyebilir yada tüm kampanya tanıtımlarınızı video olarak yapabilirsiniz bu kampanyalarınızın daha iyi anlaşılmasını sağlayacağı gibi kampanya katılımlarını da en üst düzeye çıkaracaktır. 


Bir önceki makalemizde sizlere " E-Ticaret Sitenizi Açarken Bilmeniz Gerekenler " konusunu anlatmıştık bu makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz .