E-Ticaret Sitelerinde Olması Geren 5 Temel

Son yıllarda hızlıca gelişen e-ticaret sektöründeki yoğunluk ile e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların seçimlerinde zorlanmalarına neden oluyor. E-ticaret sitenizin başarı ve satış grafiğini yükseltmek için web sitenizde olması gereken 5 temel kural var bunları sizlerle paylaşıcam eminim sizde bu yazımı okuduğunuzda bunların sizin sitenizde olup olmadığını hemen kontrol edeceksinizdir . 

 1. E-Ticaret Sitenizin Tasarım Özellikleri

  Fiziksel iş  yeri olanlar için iş yerlerinin görüntüsü ne kadar önemliyse İnternet'te yaptığınız iş için e-ticaret sitenizin görüntüsü de o kadar önemlidir. E-Ticaret sitenizin tasarımını belirlerken müşterilerinizin tercihlerini ve kullanım kolaylığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Sektörünüze hitap eden renkleri kullanmanız ilk bakışta olumlu bir algı oluşturacaktır . 

 2. Ürün Açıklamasına Özen Gösterin ve Geniş Tutun

  Satacağınız ürünleri anlatan bilgileri hazırlarken özenli davranmalısınız . Açıklama kısmına yazacağınız bilgilerin yeterli ve doğru bilgiler olması gerekir. Sattığınız ürün yada hizmet ne olursa olsun ilgili görselleri kaliteli ve tatmin edici olanlardan seçin. E-Ticaret sitenize gelen kullanıcıları müşteriye dönüştürmenin tek yolu ürün ile ilgili açıklama ve en önemlisi ürün görselleridir bunları tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken çalışmaya devam etmek olacak eğer sattığınız ürün yada hizmetin kalitesinden eminseniz ve müşteriniz ihtiyacı olduğunda alışveriş yapacaktır .

 3. İletişimde Kalın

  E-Ticaret sitenize gelen ve alışveriş yapacak olan 10 müşteriden 8 tanesi kesinlikle alışveriş yapmadan önce sizi arayacaktır bu yüzden iletişim kanallarınız devamlı açık olsun , müşterileriniz size istedikleri an ulaşabileceklerini bilmeleri onlarda size ve sitenize karşı güven duymalarını sağlar .  

 4. Ödeme Sistemlerinizin Kolaylığından Bahsedin

  Web sitenize giren kullanıcılar sitenizden alışveriş yapana kadar sadece ziyaretçi konumundadırlar . Ürünlerinizin açıklamalarını , ödeme koşullarını , Garanti koşullarını ve kargo süresini yeteri kadar anlatmış olabilirsiniz  fakat bazen bunlar yetmeyebilir bu yüzden sitenizde alışveriş yapmanın kolaylığını ve güvenli olduğunu yansıtan sloganlar bulun . Sloganlar ile alışverişin , ödeme sisteminizin ve sitenizin güvenliğinin ne kadar iyi olduğunu belirtirseniz bu müşterilerinizin bilinç altına yerleşecek ve akıllarında soru olmadan alışverişlerini yapacaklardır . 

 5. Ürünlerinize Yorum ve Derecelendirme Yaptırın

  E-ticaret sitenize giren kullanıcılar alışveriş yapmadan önce alacakları ürün ile ilgili Kalite araştırması ,fiyat araştırması ve ürünü daha önce alanların yaptıkları yorumları okumak isterler bu onların ürünü almaya karar vermelerinde önemli bir faktördür . Ayrıca ürünlere yapılan yorumlar sayesinde ürünlerinizin sayfası Google tarafından aktif olarak görülecektir bunun akabinde o ürün ile ilgili arama motorlarından daha fazla ziyaretçi almaya başlarsınız . 
Bir önceki makalemizde " E-Ticaret Satışlarının İşinize Olumlu Etkileri Nelerdir ? " konusunu işlemiştik bu makalemizi de okumanızı tavsiye ederim bu e-ticaret ile ilgili bilgilerinizi gelişmesine vesile olacaktır .