E-Ticaret Sitenizin Trafiğini Yükseltmek İçin Süper Teknikler

E-Ticaret sitenizin trafiğinin artması demek gelirinizin müşterilerinizin artmasına ve çalmayan telefonlarınızın çalmaya başlamasına yardımcı olacaktır .  Bu makalemizde e ticaret sitenize trafik çekmenin yani kullanıcıları çekmenin birçok farklı yolundan bahsedicem bu teknikleri kullanarak ölü durumdaki web sitenizi kısa sürede zirveye ulaştırabilirsiniz . 

Bahsedeceğim yöntemlerden bazıları için bir miltar para harcamanız gerekirken bazıları için sadece zaman harcamanız yeterli oluyor . Sıralayacağımız yöntem ve teknikleri belli stratejiler ile kullanabilir yada  hepsini aynı anda kullanabilirsiiniz belli zamanlarda testler yaparak hangi yöntemin size daha fazla trafik sağladığını tespit ederek sitenize daha az trafik sağlayan yöntemleri devre dışı bırakabilirsiniz . 

 1. Google Reklamları : Adwords reklaklamları ile günlük yada haftalık farklı reklam metinleri ve görsellerini kullanabilir ve sitenize trafik sağlayabilirsiniz . 
 2. Sosyal Medya Reklamları : Facebook , instagram ve diğer sosyal medya organlarını kullanarak sitenize trafik sağlamanız mümkün
 3. Sosyal meya profillerinize e-ticaret sitenizin adresini koyabilirsiniz . 
 4. E-Ticaret sitenize eklediğiniz yeni ürünleri yada yeni eklediğiniz blog makalelerinizi google da index aldıktan sonra sosyal medya da paylaşabilirsiniz tabiki paylaşırken altında bir adet sitenizin web adresini koymayıda unutmayın ve mümkünse blog makalenizin bir kısmını paylaşın kalanını okumak isteyenleri web sitenize yönlendirin . 
 5. Sosyal medyada yarrışmalar düzenlemek sitenizin tanınırlığını sağlayacaktır yarışma sonunda kazanan kullanıcınıza ücretsiz olarak bir ürün gönderin ve bu çalışmayı devam ettirin inanın bu diğer reklamlardan daha faydalı olacaktır .
 6. Sosyal medya ve tanıtım mailleriniz üzerinden kullanıcılarınıza indirimler sunun bu en azından web sitenize 1 kere girip neler var neler yok diye gelmelerini sağlayacaktır . 
 7. Seo Çalışmaları Yapın yada Yaptırın . Seo çalışmaları biraz zaman ve bilgi gerektiren bir iştir bu yüzden eğer siz biliyorsanız ve bu iş için yeterli zaman ve elemanınız varsa seo çalışmasını kendiniz yapın yada bu işi profesyonel ekibimize TubiSeo 'ya yönlendirerek daha iyi sonuçlar alın .
 8.  E-Ticaret sitenizin performasını arttırmak ve güncellemek için her gün çalışın . Sitenizin açılma hızı , site kodlarınını güncellenmesi ve optimize olması  açılma hızını etkileyecektir bu ise google arama motoru tarafından en çok istenen kalite performans kıstaslarındandır bu sayede arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve daha fazla ziyaretçi sağlayabilirsiniz . 
 9. E-Ticaret sitenizdeki blog sayfasına ne kadar fazla içerik makale girerseniz bu google 'daki trust rank seviyenizi bir sıra üste çıkaracaktır bu yüzden içerik pazarlama konuısuna önem verin  ve blog sayfanızda her gün birkaç ürününüz ile ilgili araştırma ve bilgi yazısı ile beraber en azıdan 1 görsel paylaşın . 
 10. Eklediğiniz ürünler için seçtiğiniz anahtar kelimelerinde baha seçici olun . Seçtiğiniz anahtar kelimeler eklediğiniz ürün ile ilgili olsun , ürün isminde ve açıklamasında en azından 1 kere geçsin eğer mümkünse ürün görselinin isminide bu anahtar kelimelerinden seçin . 
 11. Farklı kitlelere ulaşmak ve onlara satış yapmak için o kitlelerin kullandığı anahtar kelimeleri hedefleyin ve bu kelimeleri blog sayfanızda yayınladığınız makaleler içinde kullanın bu yaptığınız iş ile rakiplerinizin hiç ulaşamadığı kitlelere kolayca ulaşabilir ve trafiğinizi katlayabilirsiniz . 
 12. Sosyal medya üzerinden birden fazla hesap açarak bu hesaplarda topluluk oluşturun bu oluşturduğunuz toplulukları kendi ücretsiz reklam kitleniz olarak kullanabilirsiniz , eğer günlük trendi yakalar ve insanlara onların istediklerini verirseniz kısa sürede büyük topluluklara hitap ediyor olarak bulursunuz kendinizi . 
 13. iş yaptığınız sektör ile ilgili bloglarda , dergilerde ve gazetelerde konuk yazarlık yapın ve oradalar da işiniz ve ürünleriniz ile ilgili bilgiler paylaştığınız yazılarınızdan kendi sitenizdeki ilgili bölüme backlink verin bu sayede yine web siteniz üst sıralara çıkacaktır . 
 14. Video içerikleri kullanmayı ihmak etmekin ilk başta vimeo , youyube , dilymotion ve diğer video içerik yayınlayan sosyal medya sitelerinde e ticaret siteniz ile ilgili videolar yayınlayın ayrıca orada açtığınız hesaplar ile başka videolarıa yorum yapın ve link atın . 


Bu yöntemler aslında daha geliştirilebilir ama şimdilik bu kadar ile yetinmek istiyorum zaten tüm bunları yapmanız tüm gününüzü alacaktır ve sonrasında zamanınızı e-ticaret siteniz için harcamanızı tavsiye ediyorum bu yöntemler ile sitenizin trafiğini ortalama olarak ikiye katlayabilirsiniz .