E-Ticaret sitesi kurmak için nelere ihtiyacınız var

TubiSoft E-ticaret bloğumuzda sizlere bu gün internet dünyasına açılmak için ve e-ticaret sitesi kurmak için neler gerekir konusuna değiiyoruz aşağıda başlıklar halinde bu konu ile ilgili kısa ve öz bilgiler edinebilirsiniz . 

Vergi mükellefi olmak şart mı ?

E-Ticaret sitesi kurmak ve çalıştırmak için vergi mükellefi olmanız şart değil ilk olarak bunu bir açıklığa kavuşturalım . E-ticaret sitesini boş bir iş yeri gibi düşünebilirsiniz , siz boş olarak bir işl yeri satın alıyorsunuz ve bu iş yerine ürünlerinizi koyarak satış yapmaya başlıyorsunuz . E-Ticaret sitesi üzerinden satış yaptığınızda eğer kredi kartı ile ödeme almak isterseniz işte o zaman vergi mükellefi olmanız gerekir aksi taktirde bankalar size sanal pos vermezler ve ayrıca sattığınız ürünlere fatura kesemezsiniz .  En azından şahıs firması kurabilirsiniz bu size çok yüksek maliyetler çıkarmayacak ve en fazla 3-5 günde firmanızı açmış olacaksınız . Sonrasında aktif olarak çalıştığınız banka aracılığı ile sanal pos başvurusu yapabilir ve E-Ticaret sitenizden kredi kartı ile taksitli yada tek çekim ile satış yapmaya başlayabilirsiniz . 


Satacağınız ürünleri belirlemek 

E-Ticaret sitenizden satacağınız ürünleri belirlemek işin en önemli noktalarından biridir . Eğer hali hazırda bir iş yeriniz varsa ilk olarak firmanızda satışını yaptığınız ürünleri web siteniz üzerinden satışına başlayabilirsiniz böylelikle stok ve fiyat güncelleme konusunda sorun yaşamazsınız  . Ürün konusunda en çok dikkat etmeniz gereken ; çok fazla ürün eklerken açıklama ve fiyat konusunda yeteri kadar zaman ayırmanızdır . Eğer bir ürüne yeterli açıklama yazmasanız ve o ürünün güncel fiyat ve stok bilgilerini e ticaret sitenize girmezseniz bu sitenizin güvenilirliğini düşüreceği gibi satışlarınızı da doğrudan etkileyecektir . Bir çok eticaret sitesinin başarısız olmasının sebebi buna dayanmaktadır . Her ürün için ayrıntılı bilgi vermeniz , büyük , net ve anlaşılır resimler koymanız o ürünün satılma potansiyelini %70 yükseltecektir  .


Profesyonel E-Ticaret Altyapısı Kullanın

Unutmayın hiç bilmediğiniz bir dünyaya giriyorsunuz ve muhtemelen yazılım ile ilgili bilginiz hiç yok dolayısı ile eticaret sitenizi kiralayarak alacaksınız . E-Ticaret altyapısı önemlidir bu sizin sitenizin geleceğini belirleyecektir . Tubisoft olarak biz sizlere 7/24 tüm ihtiyaçlarınızda çözün sunmak bizim işimiz . 


Sanal Pos ve Güvenlik 

Firmanızı kurdunuz ve Tubisoft ile E-ticaret siteniz kuruldu artık ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz . Bu noktadan sonra eklediğiniz ürünler müşterileriniz tarafından incelenmeye başlanır ve satış başlar fakat ürünlerinizi satın almak isteyen müşterilerin %30 kadar kısmı havale ve eft yöntemi ile satın almak isteyecektir geri kalan %50 kredi kartı ve %20 ise kapıda ödeme yöntemini seçecektir yani kredi kartı ödeme yöntemleri arasında en büyük yüzdeye sahiptir . Sanal pos kullanarak müşterilerinize taksitli yada tek çekim yaparak satış yapabilirsiniz .