İşe Yarayan İçerik Pazarlama Stratejileri

Yazdığımız içeriklerin kalitesini arttırmak ve daha fazla verim almak için bu içerikleri oluştururken bazı yöntemlerden faydalanmakta fayda var . Bir çok firmanın yaptığı yanlış onların içerik pazarlama çalışmalarını sonlandırmalarına neden oluyor sebebi ise içerik pazarlamada hiçbir stratejileri olmadan çalıştıklarından dolayı yeteri kadar verim alamıyorlar  . 

Bilgi kaynağı olan içerikler oluşturun 

Günümüzde içeriklerin google ve diğer arama motorları tarafından önemsenmesinin tek nedeni bilgi vermesidir . E-Ticaret siteniz de açtığınız bir blog sayfasında yayınlayacağınız tüm içeriklerin haliyle ürünleriniz ve bulunduğunuz sektör ile alakalı içerikler olması şart peki bu içeriklerde ürünler ile ilgili yeterince bilgi verebiliyormusunuz nedersiniz ?  Analytics ile kullanıcılarnızı takip edebilir hangi sayfalarda zaman ne kadar zaman geçirdiklerini kontrol edebilirsiniz bu sayede bir saydada klısa süre zaman geçiriyorsa  o içeriği okumadan pas geçti ve bu tekrara ederse yazdığınız içeriklerin aslında sizin kullanıcılarınıza yönelik olmadığı yada farklı bir problem olduğunu anlarsınız böyle bir durumda ise yazdığınız içerikler konusunda daha hassas olmanız gerekir ve daha yi arştırılmış kısa öz ve insanların işine yarayacak içerikler oluşturmanız gerekir . 

Daha önceden bilinmeyen yeni fikirleri sunun 

Sattığınız ürün ile ilgili bir içeri yayınladığınızda o ürünün özelliklerinin yanı sıra o ürünün daha başka hangi amaçlar ile kullanılabileceğini  , daha önceden bilinmeyen özelliklerini , başka sitelerde yayınlanmamış farklı fotoğraflarını içerikerlinize dahil edin . Farklı şekillerde yazılmış farklı içerikler sadece kısa süreliğine google tarafından ilgi görür ve google bu içeriği takip eder eğer kullanıcılar bu içeriğe ilgi göstermezse google'da ilgi göstermemeye başlar bu ise sitenizi içerik çöplüğüne dönüştürür . 


Sektörünüz ile ilgili olan tüm konulara odaklanın 

Farklı konulara dallanmadan sadece sektörünüz ile ilgili konulara odaklanın . Eğer birden fazla kategoride ürün satıyorsanız bu durumda blog sayfanızıda farklı kategorilerde açabilir ve her kategorideki en önemli ürüne odaklanabilirsiniz bu zaman içinde değişebilir ama her gün farklı bir ürüne odaklanmanız karmaşaya yol açabilir ve hepsinde bir miktar yükselseniz daha hiçbirinde tam anlamı ile başarı sağlayamazsınız Gazete sitelerinin geç popüler olmasının sebebi de budur her gün farklı bir gündemleri vardır ve hiçbir gündeme tam anlamı ile odalanmaya fırsatları olmaz  .

Halk dili kullanın 

Unutmayın e-ticaret sitenize her kesimden insan girecektir ve  kullanıdığınız dil anlaşılır olmalıdır çok fazla teknik terim kullanmayın hatta hiç kullanmayın insanların tek seferde anlayabileceği şekilde içeriklerinizi hazırlayın bu kullanıcılarınızın daha fazla odaklanmasını sağlayacaktır böylelikle sitenizde daha fazla zaman harcayacaklarından google 'da içeriklerinize olan ilginin yüksek olduğu kanısına varacaktır tüm bunların akabinde arama motorlarındaki yükselişinizde artacaktır  unutmayın her yaptığınız işlem bir başka şeyi etkiler e-ticaret sektörü zircir gibidir her şey bir birine bağlıdır .