Kapıda Ödeme Sisteminin Avantajları

E-Ticaret sitelerine her kesimden ve farklı düşüncelere sahip kullanıcılar gelir ve hepsi farklı ödeme yöntemlerini tercih edebilir dolayısı ile ödeme yöntemlerimizi çeşitlendirmek demek , satışlarımızı arttırmak demektir . 

Ödeme yöntemlerinden biride kapıda ödeme yöntemidir . Bir kargo firması ile anlaşma yaparak ürünlerinizin bedellerini ürünleriniz müşteriye gittiğinde ücretlerini tahsil ettirebilirsiniz . 

Kapıda Ödeme Sistem Nedir ?

Kapıda ödeme sistemi , anlaşmalı olduğunuz kargo firması ile ürün bedelini ürün teslimatı sırasında müşteriden tahsil etme yöntemidir . Kargo firması ile yapacağınız anlaşmaya göre teslimat sırasında nakit yada kredi kartı ile ürününüzün tahsilatını yaptırabilirsiniz . 

Kargo firması yaptığı her tahsilat için ayrı bir tahsilat ücreti alıyor bu yüzden kapıda ödemeli olarak yapacağınız satışlarda bu ücreti müşteriden tahsil etmeniz gerekiyor . Bu tahsilat ücreti kargo firmasına göre değişebiliyor bu yüzden anlaşma yaparken sormalısınız . 


Kapıda Ödeme Sisteminin Avantajları 

İnternet üzerinden alışveriş yapmaktan korkan ve kredi kartını kullanmak istemeyen kullanıcılar için en uygun ödeme sistemi kapıda ödeme sistemidir . Kapıda ödeme sistemi ile kargo görevlisinin getirdiği pos cihazı ile ödeme yapabilecekleri gibi isteğe bağlı olarak nakit olarak ta ödeme yapabilirler . 

Ürünün Gelmeme Olasılığı Ortadan Kalkar 

İnternet ten alışveriş yapan müşterilerin en çok korktukları durumlardan biride parasını ödedikleri ürün yerine başka ürün gelmesi yada tümü ile ürünün hiç gelmemesi . Kapıda ödeme sistemi ile bu durum ortadan kalkıyor , ürünü ellerine aldıktan sonra ödemesini yapıyorlar .