Kendi İşinizin Patronu Olmak İçin Ne Kadar Para Gerekli ?

Birçok e ticaret girişimcisi bu sektöre girmenin maliyetlerinden dolayı daha işin başında vazgeçiyorlar . TubiSoft bu anlayışı kırdı ve artık TubiSoft e-ticaret alt yapısını kullanarak her şey dahil 300 TL gibi çok küçük bir rakamla bile e-ticaret sitenizi kurabiliyor 1 saat içinde satış yapmaya başlayabiliyorsunuz . E-Ticaret sitenizi ilk açtığınızda büyük bir ekip kurmanıza gerek yok tek başınıza bile tüm işleri halledebilirsiniz zaman içinde daha fazla para kazanmaya başladığınızda zaten bu ekibi kurmak zor olmayacak ve ister istemez bir önceki makalemizde listesini verdiğimiz ekibi kuracaksınız ortalama olarak ta 1-2 yıl içinde büyük bir e-ticaret firmasının başında keyif çatıyor olacaksınız . 

Zorluklar yok demiyorum , hangi işi yaparsanız yapın belli bir süre zorluk çekeceksiniz ve bazı zorlukların işin kendisi olduğunu öğreneceksiniz para kazanmak zordur bir kere bunu başta kabul etmek gerek sonrasında gelecek olan sorunları çözdükçe profesyonel olacaksınız ve karşınıza çıkacak olan sorunlar bir süre sonra cevabını her gün verdiğiniz ve karşınıza sınav sorusu olarak çıkan balık problemler olacak yani sizin için sorun olmaktan çıkacak . 

Reklama Çevrenizden Başlayın


E ticaret sitesi açtığınızda yani bu işe girdiğinizde reklam yapmaya ilk olarak çevrenizdeki insanlara duyurarak başlayın bu bedava reklam çeşidi ilk ilk başta yaptığınız tüm masrafları çıkarabilirsiniz bu ise size bir çalışma şevki verecektir . Elinizdeki sermayeyi 10 parçaya bölün ve 8 parçasını reklama yatırın korkmayın çünkü reklam sayesinden ürünlerinizi satacaksınız ve yatırdığınız bu para kısa sürede size geri dönecektir . 

Gereksiz Harcamalar Yapmayın

Unutmayın düşük bir sermaye ile bu işe girdiniz ve içinizdeki coşku heyecan sizi yanıltabilir yanlış adımlar atmaya gereksiz harcamalar yapmaya itebilir , bir harcama yapacağınız zaman ilk olarak bunu kağıt üstünde yapın ve size gerii dönüşü nasıl olacak işinize etkisi nedir , bu harcamayı yapmazsanız bir zararı olacak mı gibi sorular sorun sonunda eğer her türlü işinize etkisi yüksekse bu harcamayı yapmayı düşünebilirsiniz . 

İade Konusuna Önem Verin 

Bizim tavsiyemiz her ne şart altında olursa olsun ne olursa olsun eğer bir ürün iade edilmek isteniyorsa ve çok abartı bir durum söz konusu değilse o ürünü kesinlikle iade alın . İade aldığınız ürünler ile müşteri güveni ve memnuniyeti sağlarsınız . Bu gün o müşteri eğer sorunsuz olarak aldığı ürünü size iade edebildiğiniz görüyorsa emin olun o müşteri er yada geç başka bir ürünü sitenizden alacaktır çünkü artık onun güvenini sağlamışsınızdır . E-Ticaret siteniz için gece gündüz çalışıyorsunuz tanıtımını reklamını seo çalışmasını yapıyorsunuz ve tam satışa başlamışken ürününüzden memnun kalmayan aksi bir müşteri yüzünden tüm bu çalışmalarınızı heba edemezsiniz , biraz öncede söylediğim gibi her iş zordur para kazanmak ise gerçekten zordur ama sorunları çözebiliyorsanız artık sorunlar sizin için sorun olmaktan çıkar . 

Ücretsiz Reklam Ve Pazarlama 

Sosyal medya  , Video Siteleri  ve Bloglar gibi birçok alanı kendinize reklam alanı olarak kullanabilirsiniz örneğin bebek malzemesi satan bir e-ticaret sitesi gidip blogger.com 'dan ücretsiz bir Blog açık anne ve bebekler üzerine makaleler resimler yayınlayabilr ve bu blog üzerinden kendi web sitesinin reklamını yapabilir Backlink verebilir diğer reklamlara göre getirisi daha azdır ama sonuçta tek kuruş ödemeden günlük 10-15 dakikanızı ayırarak bu ve buna benzer reklamlar yapabilirsiniz . Facebook üzerinde yaptığınız bir paylaşımın bile size getirisi yüksektir bu yüzden bu tür reklam fırsatlarını kaçırmayın . 


Bir önceki makalemizde sizlere " E-Ticaret Sitenizi Açarken Bilmeniz Gerekenler " konusunu anlatmıştık bu makalemizi de çok beğeneceksiniz bu yüzden okumanızı tavsiye ediyoruz .