Landing Page Tasarımlarındaki Trendler

Ürün veya hizmetlerinizi daha iyi tanıtmanın en iyi yolu Landing page kullanımıdır . Landing page în Türkçe karşılığı " karşılama sayfası ve varış sayfası " gibi çevrilebilir . Bu sayfa belli bir amaç iiçin hazırlanır ve müşterilerin bu amaçla ilgili bilgilendirilmesi sağlanır . 

Zaman içinde site tasarımlarının gelişmesi ve değişmesi ile beraber landing page tasarımlarıda bundan nasibini aldı . Bu yazımızda sizlere landing page hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerekiyor konusu hakkında bilgi veceğiz . 

Daha net ve kısa tasarımlar 

Son yıllardaki tasarımlara dikkat edecek olursan daha minimal , sade ve oldukça şık tasarımlar . Tasarımcılar web tasarımlarından gereksiz olan her şeyi atmaya başladılar . Genelde görselliğin ön planda olduğu , metinler ve call to action butonları ile yapılan landing page tasarımları . 


Landing Page 'de Video Kullanımı 

Artık birçok web sitesinde video kullanımı popüler olmaya başladı , bazı sitelerde ekranı kaplayan videolar , bazılarında ise sadece videonun gösterildiği landing page sayfaları .

Sayfalarda kullanılan videolar sayfa açıldığında otomatik olarak oynatılabileceği gibi , web sitesine giren kullanıcının isteğine bağlı olarak ta oynatılabilmektedir . Videolar sayesinde kullanıcılara daha fazla bilgi daha kısa sürede daha iyi şekilde verildiğinden artık landing page'lerde videolara yer veriliyor . 


Uzun Landing Page'ler 

Bu tür sayfalarda sadelik her zaman ön plandadır fakat ne olursa olsun görseliği ile ön plana çıkar bu tür sayfalar . Markalar ve tasarımcılar artık görselliğin ön planda olduğu tasarımlara daha fazla önem vermeye başladılar bunun sebebini ise görselliğin ön planda olduğu sayfalarda ürünlerin  / hizmetlerin tanıtımının daha detaylı olarak yapıldığını savunuyorlar ve bu konuda gerçekten haklılar .