Online Alışveriş Sitesi Kurmak

Günümüzde fiziki mağazası olan yada yurt dışından ürün getirenler , Kendi ürettikleri ürünleri satmak isteyen girişimcilerin ilk tercihleri E-Ticaret Sitesi kurarak online alışveriş ortamında satışını yapmak oluyor.  

Son 10 yıla bakacak olursak fiziksel ticaretin hızla E-Ticaret'e doğru aktığını görürsünüz. Günümüzde bütük büyük markaları online satış sitesi mevcut ve aktif olarak bu sitelerden sipariş verebiliyorsunuz .Alışveriş sitesi kurmak isteyen yeni girişimcilere bir klavuz olması için bu yazıyı hazırladık umarız sizlere faydalı oluruz. 


Alışveriş sitesi kurmak için neler gerekir ?

Bir alışveriş sitesi kurmak için öncelikle hali hazırda bir firmanızın olması gerekir yada yeni bir firma kurmanız gerekir. Eğer kurulu bir firmanız yoksa dert değil ilk olarak sitenizi kurmaya başlarsınız bu süre içinde en düşük maliyetli olarak şahıs şirketi bile kurmanız yeterli olacaktır. Vergi mükellefi olduktan sonra işlerin yarısını hallettiniz demektir .

E-Ticaret Sitesi kurmak maliyetli midir ?

Online alışveriş sitesi kurmak büyük sermayeler gerektirmeyen bir sistemdir . Bazı E-Ticaret sitesi alt yapısı sağlayan firmaların yaptıkları astronomik rakamları unutun TubiSoft tarafından tüm özellikleri ile beraber XML destekli e-ticaret sitesinin komple maliyeti maksimum 1000TL dir. Yıllık olarak yada aylık olarak ekstra bir kirası , masrafı yoktur sadece kurulum yaptığınız hosting firmasına 50-100tl gibi yıllık ücret ödersiniz o kadar . Firmamızın sağladığı e-ticaret alt yapısı için başka hiç bir ücret ödemezsiniz . 

Bedava E-Ticaret Sitesi Mümkün mü ?

Bedava peynir sadece fare kapanında olur bunu sakın unutmayın . Online alışveriş sitesi = Fiziki mağaza dır dolayısı ile belli bir maliyetiniz  olacaktır . Ücretsiz olarak belki bazı eticaret scriptleri v.s. bulabilirsiniz bu gibi scriptleri ücretsiz verdiklerini ve 7/24 destek verdiklerini söyleyen firmalar bulabilirsiniz , Bu gibi firmalar sizi tam kilit noktalardaa yalnız bırakırlar yada o ana kadar almadıkları tüm ücretleri tek seferde 3-5 katını alırlar. Dolayısı ile ücretsiz olarak e-ticaret sitesi kursanız dahi bu sonrasında size çok daha pahalıya gelecektir.

Alan Adı / Domain Ücreti

Alan adı sizin markanız olacaktır ve alışveriş sitenize girenlerin akıllarında kalabilecek, unutulmayacak, kısa, anlamlı ve mümkünse Türkçe karakter içermeyen bir Alan Adı seçmenizi öneririz. Uzun isimlerin hatırlanması kolay olmaz ,yazılması ve gerekli olduğu durumlarda telefonda söylenmesi , kelimeler ile kodlanması konusunda sıkıntı yaşarsınız  bu yüzden kısa isimler seçmelisiniz . Türkçe karakter içeren alan adlarındaki sorun ise birincisi kullanıcılar tarafından çoğunlukla yanlış yazılması ve bununla beraber başka sorunlar ortaya çıkacaktır.  

Uptime Yüksek Kaliteli Hosting Maliyeti

Online alışveriş sitesi için en önemli olan unsurların başında , 24 saat kesintisiz olarak çalışması, Hızlı olması ve Günlük olarak yedek alınıyor olması gerekir.  Günümüzde ismi bilinen birçok hosting firması tarafından bu hizmetler neredeyse verilmiyor yada teknik eleman eksikliğinden dolayı vermiyorlar. 

E-Ticaret Yazılımının Güncellenmesi 

Günümüzde her gün gelişen teknoloji ile beraber e-ticaret alt yapılarının gelişmesi de gerekiyor . Sosyal medya ve Google tarafındaki gelişmelere doğru orantılı olarak sitenizin alt yapısını hem teknoloji anlamında hemde Seo alt yapısı anlamında güncellenmesi gerekir. TubiSOFT olarak bizim size sunduğumuz e-ticaret alt yapısının tüm teknolojik ve seo güncellemeleri devamlı suretle yapmaktayız, dolayısı ile güncellemeler konusunda ayrıca bir ekip kurmanıza gerek kalmıyor. 


E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Nereden Başlamalıyım ?

ilk olarak ne satacağınıza karar vermek yani ürün portföyünüzü belirlemeniz gerekir. Sonraki aşama ise TubiSOFT E-ticaret alt yapısını kullanarak alışveriş sitenizi açmak ve ürünlerinizi eklemeye başlamak olacaktır. Firmamız tarafından ayrıca Kurumsal SEO hizmeti de verilmektedir sitenizi kurduktan sonra tüm Arama Motoru Optimizasyonu hizmetini ve Adwords hizmetini alabilirsiniz.