Şahıs Şirketi Kurmanız İçin Nelere İhtiyacınız Var ?

Bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ve kredi kartı ile satış yapmak istiyorsanız minimum kuracağınız şirket tipi bir şahıs şirketidir . Limited ve anonim şirketlere göre çok daha hızlı ve kolay kurulum süreci vardır tabiki kurulum maliyeti de diğer şirketlere göre daha düşüktür. 

Şahıs Şirketi Kurmanın Avantajları Nelerdi ? 

Anonim ve Limited şirketlere göre daha az evrak ile bu şirketi kurabilirsiniz . Ortalama 1 hafta gibi bir süre içinde faaliyete geçebilirsiniz . Sadece bir ortak olduğundan doküman işleri daha hızlı biter ve süreçler daha kısa sürer . Şirket ile ilgili tüm yetki şahıs şirketini kurandadır . 

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur ?

Şahıs şirketi kurmak için belirli belgeleri toplayarak şirketinizi kurmak istediğiniz bölgeye bağlı olan vergi dairesini bizzat müracaat edebilirsiniz yada tüm bu doküman işleri ile uğraşmak yerine tanıdığınız güvenilir bir muhasebeci ile anlaşarak üç beş kuruş karşılığında tüm açılış işlemlerinizi yaptırabilirsiniz . 

Şahıs Şirketi Kurmak için Ne Kadar Ücret Ödenir ?

Bu çalışacağınız muhasebeciye göre ve bölgeye göre değişiklik gösterse de , imza sirküleri , dokümanlar ve  muhasebeci ücreti ile beraber ortalama olarak 500TL ile 1200TL arasında değişebilir yani ödenmesi zor rakamlar değil sonuçta size ait bir şirkete sahip oluyorsunuz .

Şahıs Şirketi Sahipleri E-Ticaret Yapabilir Mi ?

E-Ticaret sitesi üzerinden satış yapmak ile bakkaldan satış yapmak arasında hiç bir fark yoktur , fiziksel iş yerinizde nasıl satış yapıyorsanız oradaki kurallar ney ise e-ticaret sitenizdeki kurallarda aynıdır . Tek yapmanız gereken TubiSoft E-ticaret alt yapısını kullanarak eticaret sitenizi kurmak ve ürünlerinizi ekleyip satışa başlamak olacaktır .


Bir önceki makalemizde sizlere " Facebook'ta Takipçilerinizi Arttırmanın Kolay Yolları " konusunu anlatmıştık , bu konu ile iligli ayrıntılı bilgi almak için bu makalemizi okumanızı tavsiye ediyorum .