Sıkça sorulanlar sayfasının önemi

Kargo , iade ve değişim konuları e-ticaret sitelerinde müşterilerin güvenini sağlayacağınız kilit noktalardır . Bu konularda vereceğiniz yeterli bilgiler e-ticaret sitenizin satışlarını olabildiği kadar yansıyacak bir güvenilirliğinizi arttıracaktır .Sıkça sorulan sorular sayfanızda bu bilgiler olmalıdır . Bu konular ve diğer sorulan sorulardan derlediğiniz konuları sık sorulan sorular sayfanızda ekledikçe müşteri hizmetleri departmanınızın iş yoğunluğunun düştüğünü ve müşterilerinizin daha mutlu alışveriş yaptığını göreceksiniz . 

SSS Sayfası Nasıl Hazırlanır ?

1. SSS sayfanızda olması gereken bilgilerin en kolay belirlemenin yolu kendinizi müşterilerinizin yerine koymaktır. Bu yolla sitenizde gezinirken diğer eksiklikleri de kolaylıkla fark edebilir ve not alarak gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz . 

2. Sorulara olabildiği kadar kısa , net ve anlaşılır şekilde cevap verin . Müşterileriniz alışveriş yapmanın heyecanı içindeyken uzun uzadıya yazıları okumak istemezler bu yüzden kısa cevaplar daha işe yarayacaktır . Ayrıca tüm yazdığınız cevaplarda kurumsal kimliğinizi korumak da imajınızın devamlılığı açısından avantaj sağlayacaktır . 

3. İade & Değişim Konularına SSS sayfanızda olabildiği kadar geniş yer verin . Soruları kategoriler ve maddeler halinde sitenize koyarsanız SSS sayfanızız ziyaret edenlerin kafalarının karışmasını engellerken aradıkları soruların cevaplarını daha hızlı bulmalarını sağlar . 

4. Bazı açıklamalarını da görseller kullanabilirsiniz . Bu sayede açıklamak istediğiniz konuları daha ayrıntılı ve anlaşılır şekilde anlatabilirsiniz ayrıca SSS sayfanızın SEO su açısından görsellerin olması da ayrıca bir avantaj sağlayacaktır .  

5. Başlıkları kategorize edin . SSS sayfanızın bir blog hassasiyetinde hazırlamanız , konuları kategorize etmeniz , her soruya eğer mümkünse kısa cevaplar ile beraber görseller eklemelisiniz . 

6. Tasarımı ve yazı karakterleri SSS sayfanızın vazgeçilmezlerinden olmalıdır . E-Ticaret sitelerinden alışveriş yapanların %99'u zamandan tasarruf yapmak, Daha uygun fiyatlar bulmak , Mağaza mağaza gezmemektense birkaç tık ile onlarca siteyi dolaşarak seçecekleri bir siteden alışveriş yapmak isterler . Bu alışveriş yapan kullanıcılar bir problem yaşadıklarında ilk olarak o eticaret sitesinin SSS sayfasını ziyaret ederler ve bu sayfada ne kadar hızlı bilgiye ulaştırırsanız o derece başarılı olursunuz . Önemli başlıklaır her zaman kalın harfler ile yazın bu hem kullanıcılarınızın dikkatini çeker hemde arama motorları tarafından SSS sayfanız index almaya başladığında bu kelimeler ile index alır .