Yeni Girişimciler İçin Network Önemi

Gireceğiniz sektörde bilinirliğinizin artması  , satış hedeflerinizi tutturmanız , şirketinizin hızlı şekilde gelişmesi ve minimum reklam ile maksimum satış yapmanız için network ağı kurmanız çok geçerli ve faydalı bir sistemdir . Kuracağınız bir network ağı ile birçok kapıyı açabilirsiniz ve şirketinizin bilinirliği çok kısa sürede artacaktır . 


Bilgi paylaşımı önemlidir 

Sektörünüz ile ilgili ve işiniz ile ilgili bilgiler edinmek ve bu bilgilerinizi network ağınızda kilere aktarmak çok etkilidir . Sektörünüzdeki farklı kişilere bilgi alışverişinde bulunmak hem yaptığınız işi geliştirmenize yardımcı olacak hemde gündemdeki kaçırdığınız konular hakkında kısa sürede bilgi edinmenize sebep olacaktır .


Yeni kapıları açar

Yeni girişimlerinizde önemli olan durumlardan biri de yeni fırsatlar kovalamak olacaktır  . Bu fırsatlara örnek vermek gerekirse yeni ortaklıklar olabilir , yatırım alma olabilir yada yen insanları şirkete dahil etmek olabilir . Network ağınızı geniş tuttuğunuz zaman yeni kapıların birer birer açıldığını göreceksiniz . 

Yeni bağlantılar kurabilmek 

Network ağı demek anlam itibari ile örümcek ağı anlamına geliyor yani aslında işim temeli iletişim bilgileri sizde kayıtlı çevre edinmektir . Bu ağı kurmanın en güzeli ise ağınıza dahil ettiğiniz her bireyin kendi çevresinin olduğu yani kendi network'ü olduğunu unutmayın dolayısı ile 2 kişi ile başlayacağınız bir network ağı çok kısa sürede yüzlerce kişiye çıkabilir yeterki dürüst ve paylaşımcı olun .