Yeni Girişimcilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Yeni girişimcilerin nelere dikkat etmeleri gerektiğini bu makalemizde inceleyeceğiz . Biz e-ticaret sektöründeki yeni girişimcilerden konuşsak da aslında burada belirttiğimiz noktalar tüm yeni girişimcilerin dikkat etmesi gereken noktalardır . Bir iş kurarken kuracağınız iş ile ilgili ön çalışmalar yapmanız gerekir bu çalışmalarınızı olabildiği kadar detaylandırmalı ve kendinize bir liste çıkarmalısınız . Yapılacaklar listenizdeki her madde tamamlandığında yanına bir işaret atmalı ve tüm liste tamamlandığında tekrar üstünden geçmelisiniz . 

Sıfırdan bir girişimde bulunmak kolay bir süreç değildir dolayısı ile bir miktar zorluk çekeceksiniz ve daha önceden bilmediğiniz bir çok sorunla karşılaşacaksınız her aştığınız sorun ile işinizde daha profesyonel olmaya başlayacak ve tecrübe sahibi olacaksınız unutmayın sorun çıkmadan bir işi yapıp bitirdiyseniz o iş ile ilgili hiç bir şey bilmiyorsunuz demektir çünkü tüm sorunları sizin yerinize başkaları çözmüştür ve her zaman onlara bağlı olarak çalışmaya devam edersiniz . 

Sektördeki Hedef Kitlenizi Belirleyin

Hedefi olmayan bir girişimci başlangıcını değil sonunu planlıyor demektir .

E-Ticaret sektörü yeni başlayanlar için zor gibi gelebilir çünkü akşama kadar bilgisayar başında devamlı bir şeyler yaparsınız ve çoğu zaman çalışma saatleriniz yetersiz gelir . İşte bu şekilde çalışanlar zaman sorunu çekerler ama kendinize bir e-ticaret satışlarında , sitenizin tanıtımında ve günlül satış rakamlarınızda bir hedef belirlerseniz sonraki çalışmalarınız da bu hedef üzerine ilerleyecektir . Hedefsiz olarak reklam çalışması yaptığınızda tüm paranızı tek kuruş bile geri dönüşüm almadan reklama yatırma olasılığınız vardır , hedef belirlemeden e-ticaret sitenize ürün eklerseniz tüm gününüzü ürün eklemek ile geçirirsiniz ve google sıralamalarında yerinizi almanız çok uzun sürer ve bu süre içinde muhtemelen işten bıkmış ve vazgeçmiş olursunuz eğer hedefiniz olmazsa düzensiz ve olması gerektiği gibi e-ticaret siteniz ile ilgilenemezsiniz bu yüzden size bu konularda bir çizelge oluşturacak deneyimli e-ticaret uzmanlarından yardım almanız gerekir . 

Sektördeki Rekabetten Haberdar Olun

Web siteniz de tek kategoride ürün satıyor olabilir yada klasik alışveriş sitesi gibi onlarca yüzlerce kategorisi olan bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz . ilk olarak yapmanız gereken sizin ile aynı ürünlerin satışını yapan ve google aramalarında 1. sayfada çıkan rakip web sitelerini takip etmeniz olacaktır . Fiyatlarınızı ve ürün çeşitlerinizi rakip sitelere göre ayarlayın olabildiği kadar yakın fiyatlar ile ve mümkünse 1kr dahi olsa onlardan daha uygun fiyat ile ürünlerinizin satışını yapın .  Seo çalışmaları yaparken yine rakiplerinizin analizlerini yapın ve ona göre bir
seo çalışma haritası belirleyin kısacası bu işi yapan tüm eticaret siteleri sizin radarınızda olsun ve her gün kontrol edin .