Yeni Yıl E-Ticaret Stratejisi Hazır

2018'e son bir hafta kaldı ve artık günleri sayıyoruz. Yeni yıl için e-ticaret stratejinizi oluşturmanız gerekir bu yüzden biz sizlere bir yol olsun diye örnek bir stratejik oluşturduk . 


Hızlı Geri Dönüş Yapın

Müşteri memnuniyetini her geçen gün daha yükseltmek için çalışmaya devam edin. Müşterileriniz sizinle herhangi bir yoldan iletişime geçtiğinde müşterinize maksimum 24 saat içinde geri dönüş yapın. Bu süre ne kadar kısa olursa o müşteriyi memnun etme derecenizde o derece yüksek olacaktır.


Devamlı Müşterilere Ayrıcalık Tanıyın

İnternet işinizin daha uzun vadeli geleceği için sadık müşterilerinize özel indirimler ve hediyeler verebilirsiniz. Bu sayede e-ticaret sitenizin başarısı artacak bu ise satışlarınıza olumlu manada yansıyacaktır. Bu müşterileri diğerlerinden ayırt etmek için ikinci kez ürün sipariş veren müşterilerden başlayarak daha yukarı doğru gidebilirsiniz. 


Kullanımı Kolaylaştıracak Değişiklikler Yapın

Kullanıcıların hareketlerini yandex istatistik programını kullanarak takip edebilirsiniz bu sayede sitenizin kullanımı sırasında ortaya çıkan zorlukları daha iyi tespit edebilirsiniz. Ayrıca müşterilerin yorumlarını her zaman not alarak tüm bu bilgilerin eşliğinde e-ticaret sitenizin kullanımını kolaylaştıracak yeni butonlar , linkler ve açıklamalar ayrıca yeni görseller ekleyebilirsiniz.


Ürün Fotoğraflarında Bir Standart Oluşturun

Web sitenizdeki tüm ürün resimlerinde bir standart oluşturun. Aynı açı , aynı ışık , aynı renk arka plan kullanın ayrıca ürün tipiniz biribirine benziyorsa fotoğraftaki yönleri hep aynı yöne doğru olsun . Ürün eklemeden önce fotoğraflarınızı photoshop kullanarak ön düzenleme yapın . Sitenize yüklemeden önce yapacağınız kontras , ışık ve diğer bazı ufak tefek ayarlar ile ürünlerinize olan ilginin arttığını göreceksiniz.


Doğru Pazarlama Stratejisi Kullanın

Yeni yıla girerken tüm e-ticaret siteleri farklı bir pazarlama stratejisi ile girerler dolayısı ile sizinde şimdiden yeni bir pazarlama stratejisi oluşturmanız gerekiyor. 2018 yılında e-ticaret sitenizin satışlarını arttırmak için yeni fikirler fazlası ile işinizi görecektir. 

Pazarlama stratejisini doğru yapabilmeniz için öncelikle müşterilerinizi iyi incelemeli ve onların ihtiyaçlarına doğru ürünler ile gelmeniz gerekmektedir. Doğru ürünleri satışa sunduktan sonra yapmanız gereken en doğru reklamı en doğru kitleye ulaşması için kısa dönemde geçerli Facebook ve Google Görsel reklamlarını kullanabilirsiniz , Uzun dönemde ise yine SEO Çalışması yapmanız gerekmektedir.