Yeni Yılda Niş Ürünler ile E-Ticaret

Daha önce el atılmamış sektörlere el atarak niş konularda e-ticaret sitesi açmak aslında daha işe başlarken 1-0 önde başlamak demektir. Bu şu anlamada geliyor , eğer bir e-ticaret sitesinde 100 farklı kategoride ürün satmak yerine 1 kategoride ürün satmayı planlıyorsanız bu sizin bu işte başarılı olma oranınız katlayarak yükseltiyor demektir.  Tek ürün satan e-ticaret sitelerini bilirsiniz günümüzde bu sitelerin kısa sürede yüksek başarı oranı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bunun sebebi nedir ? tek ürün satan e-ticaret sitelerinin başarılı olmasının sebebi o ürünün reklamı için daha az bütçe ayırması , Seo çalışması yaptığında daha kısa sürede daha iyi sonuçlar elde ediyor olması ve buna benzer sebeplerden dolayı daha iyi satış yapması ve kazanmasıdır. 

Niş Bir Ürün Nasıl Bulunur ?

Bir e ticaret sitesi açmak aslında çok basittir ama iş ürün bulmaya geldiğinde biraz zorlanabiliriz . Satışı garanti ürünleri bulmanın en kolay yolu ürün satan televizyon kanallarını takip etmek ve pazar yeri sitelerinde ana vitrindeki ürünleri takip ederek olabilir ama bu yollar ile ürünü ikinci bulan kişi olursunuz . Eğer bir adım ileri gidip ilk ürünü bulan olmak istiyorsanız bunun iki yolu var ürünü ya siz imal edeceksiniz yada aliexpress gibi siteleri kullanarak Çinden yada Amerikadan siz ithal edeceksiniz .


Ürünün Hızlı Tanıtım ve Satışı için Ne Yapmak Gerekir ?

Elinizdeki ürünleri hızlıca satmak için yapılacak en mantıklı yollardan birini size açıklayacağın. ilk olarak iyi bir reklam bütçeniz olması gerekir bu reklam ile beraber sosyal medya hesaplarınızı kullanarak her hafta bu üründen sizi takip eden kullanıcılardan birine çekiliş ile hediye vermek olacaktır. Ayrıca e-ticaret sitenizden daha önce alışveriş yapmış ve kaydı olan tüm müşterilerinize toplu mail ile ürünün reklamını yapmak olacaktır. Google Adwords ve Sosyal medya reklamlarınızda hedef kitlenizi bir miktar genişletin bu sizin reklam maliyetlerinizi yükseltecektir ama bununla beraber ürünü satın alması kesin olan müşteriler haricinde alma ihtimali olan müşterilere de ulaşmış olacaksınız.