Youtube kanalınızın kullanıcısını çoğaltmanın yolları

Günümüzde video içerikler artık çok fazla revaçta ve bu konuda en popüler site ise hepimizin bildiği Youtube video içerik sitesidir . YouTube aslında bir sosyal medya mecralarından biridir ve websitesi olan herkez bu mecrada yerini almak istiyor .Youtube'a video eklemek konusunda sıkıntı çeken olduğunu sanmıyorum ama bu videoların seyredilme oranının düşük olması tüm kanal sahiplerinin canını sıkmakta . 

Youtube videolarımızın daha büyük kitlelere ulaşması için ilk olarak youtube kanalımızın abonesinin yüksek olması gerekiyor bunun için ilgi çekici video içerikler üretmemiz gerekiyor ve sonrasında bu videoları reklamlar ve farklı yollardan tanıtmamız gerekiyor bu makalemizde sizlere bu konudan bahsedicem ve daha önce hiç kimsenin bahsetmediği bir hileyi burada açıklamaya çalışacağım bu yüzden dikkatli okumanızı tavsiye ederim . 

Youtube Kanalınızda Öne Çıkan Videonuzu Belirleyin

Youtube kanalınıza giren kullanıcılara otomatik olarak seçtiğiniz bir video'yu gösterebiliyorsunuz bu sayede reklamını yaptığınız bir ürünü yada kanalınızın vurucu tanıtım videosunu gösterebilirsiniz burada önemli olan şu , kanala giren kullanıcıya en fazla 2-3 sn içine kanalınızda kalmasını sağlayacak bir video göstermeniz bu da demek oluyo açılış bölümüne koyduğunuz videonun ilk 3 saniyesinde çok önemli bir şeyler yapmanız gerek .

Youtube öne çıkan videolar kısmında size seçenek sunuyor bunlardan birisi yeni ziyaretçiler için oluşturduğunuz videolar diğeri ise abonelerinize özel olarak oluşturduğunuz videolar yani farklı 2 video oluşturabilir kitlesine göre tanıtım yapabilirsiniz örneğin aboneleriniz için ürün reklamı yaparken abone olmayan yeni kullanıcılarınız için kanalınızın reklamını gösteren bir video koyabilirsiniz bu sayede yeni aboneler edinebilirsiniz . 


Youtube Videolarınıza Anahtar Kelimeler Tanımlayın 

Yeni bir video oluşturduktan sonra youtube kanalınıza eklerken videonuz ile ilgili anahtar kelimeler kullanın bu kullandığınız anahtar kelimeler ile videonuz ile ilgilenen kullanıcıları hem youtube üzerinden hemde google başta diğer arama motorllarından 'da kolayca bulabilirsiniz .

E-Ticaret Siteniz Youtube Tarafından Onaylanmalı 

Kanalınıza eklediğiniz video içeriklerin açıklama kısmından e-ticaret sitenize link verebilmeniz için kanalınıza e-ticaret sitenzi ekleyip onaylatmanız gerekir bu sayede youtube web sitenize link vermenize izin veriyor .  Onay aldıktan sonra videolarınız içinde tanıtımını yaptığınız ürünleri satın almak isteyenler için web sitenize link verebilirsiniz aynı zamanda backlink almış oluyorsunuz ki youtube üzerinden backlink almak ile arama motorlarındaki yükselişinizi sağlamış olursunuz .


Videolarınız için tanıtım resimleri oluşturun 

Normalde youtube videosu yüklediğinizde sistem video içindeki karelerden bir tanesini otomatik olarak seçer ve arama sonuçlarında bu resmi gösterir ama isterseniz siz daha etkili bir resim hazırlayarak sistemin otomatik olarak bu seçtiği resmin yerine koyabilirsiniz bu sayede videonuzun seyredilme oranını yükseltmiş olursunuz .